HAFTALIK KÖŞE YAZIM

Sözüm ona “EN İYİ HAYAT”

Yaşanması gereken hayatlara sahibiz her birimiz.. Ama öyle ama böyle bu dünyada var olmuş herkesin gerçeği budur. Peki nasıl yaşıyorsunuz? Nasıl yaşamak istiyoruz? İyi bir hayat yaşamayı herkes ister peki ne kadarımız bunun üzerine düşünür ve hayatını planlar..

Daha öğrenciyken ailemizlerin bizlere verdiği paralarla, imkanlarla kendimizi bir kalıba sokmaya çalışıp tarzlar, hobiler, karakterler inşa etmeye çalışıyoruz, peki bizim olmayan maddelerle bizi gerçekten ortaya koyabiliyor muyuz..? Bize ait olmayan fikirler, amaçlar, hayaller içinde gerçekten biz diye bir şey kalıyor mudur ki..? Bunun cevabı böyle sorulunca sanki kalmıyor gibi, sen nedersin? Sana ait olmayan bir hayatın iyi olma şansı var mıdır ki.. O zaman bırakmalı, zaman içinde kaybolup bizi anlık avutan düşünceleri meşgaleleri bir kenara itmeli.
En iyi hayat, her durumda her koşulda kaynağın bir başkası, bir mucize, bir el olmadığını kaynağın ta kendisi olduğunu bilenin yaşadığı hayat olduğunu bilmeliyiz.. En iyi hayat kendini inşa eden ve tanıyanın sahip olabileceği yaşamlardır..

Düşünmeye ve kendimizi tanımaya, anlamaya başladığımız o andan itibaren artık dünya gümüş tepside sunulmuş bir hediye olarak gelecektir.. Geriye kendi çizgini çizmek kalıyor.. Bu yolda hiç bir kural hiç bir engel yok anlamalısın ve bu fikri geliştirmelisin..

YAPMAK ÇOK ŞEYDİR AMA DÜŞÜNMEK HER ŞEYDİR, UNUTMA.!

İNCE ÇİZGİ/MCHTT.COM